Şeker Mah. 1419. Cad. No: 7-B
Rainbow Residence Eryaman

0 312 280 42 42 – 0 543 668 40 68

Diş sorunları karşısında gerçekleştirilecek cerrahi müdahaleleri ve yüz, çene yapısındaki tüm problemleri ele alan diş hekimliği alanı Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi olarak karşımıza çıkmaktadır. son yıllarda sınırları genişletilen bu alanda çene kemiği operasyonları, kist tedavileri, 20 yaş diş cerrahisi, ağız içinde oluşan kanser tedavileri ve eklem rahatsızlıkları ile dil-dudak yaralarına yönelik tedaviler gerçekleştirilmektedir.

 

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi yöntemleriyle gerçekleştirilen uygulamaların ardından ağrı, sızı, şişme veya kanama gibi sorunların meydana gelmediği bilinmektedir. Yeni teknolojik teknikler sayesinde travmalar sonucunda oluşan problemlerin giderilmesi ve dokuların daha sağlıklı hale gelebilmesi için çeşitli operasyonlara yer verilmektedir.

 

20 Yaş Diş Operasyonları

Erken dönemde müdahale edilmeyen 20 yaş dişlerinin çene ve diş yapılarında ciddi sorunlara yol açtığını söylemek mümkündür. Bu nedenle daha çıkmadan, diş etine gömülü olduğu durumda cerrahi olarak müdahale edilmesi gerekmektedir. Korkulu rüyanız haline gelen 20 yaş diş çekimleri uzman doktorlar sayesinde basit ve sorunsuz şekilde gerçekleşmektedir.

 

Diş Kisti Cerrahisi

Çene cerrahi uzmanları tarafından yapılan uygulamalar neticesinde diş kisti tedavisi uygulanmaktadır. Diş kökünde ya da çene kemiğinin çeşitli noktalarında meydana gelebilen kistlerin ilaç tedavisi ile giderilmesi mümkün değildir. Bu nedenle ancak Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanları tarafından gerçekleştirilen operasyonlar ile çıkarılmaktadır.

 

Çene Kemiği Operasyonları

Çene kemiğinin çeşitli nedenlerle erimesi veya bu alanda çökmelerin meydana gelmesi neticesinde diş kayıplarının yaşanması kaçınılmazdır. Tedavi aşamasında ise kemik oluşturma uygulamalarına yer verilmektedir. Sağlam çene kemiklerinden çıkarılan dokunun çöken bölgeye yerleştirilmesi işlemi ile bu alan ilgilenmektedir.

 

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi tedavileri hakkında son yıllarda yaşanan gelişmeler ve uygulanan başarılı operasyonlar hakkında detaylı bilgileri alabilmek için iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Alanında uzman olan hekimlerimiz ile tüm sorunlarınızı paylaşabilir, randevu oluşturabilir ve fiyat bilgisini alabilirsiniz.