Şeker Mah. 1419. Cad. No: 7-B
Rainbow Residence Eryaman

0 312 280 42 42 – 0 543 668 40 68

Diş özünün ve kök kısımların enfekte olması neticesinde endodonti tedavisi gerçekleştirilmektedir. Doku artıklarının temizlenmesi için gerek duyulan bu yöntemle kanal dolgusu tedavisi tamamlanmaktadır. Dişlerde meydana gelen çürüklerin pulpaya ulaşması nedeniyle yaşanan hassasiyetin ve ağrının bu sayede sona ermesi sağlanmaktadır.

 

Endodonti Hizmetleri Nelerdir?

Diş özü olarak da adlandırılan pulpa tedavilerini kapsayan diş hekimliği alanı olarak endodontik tedavi yöntemlerini inceleyebiliriz. Bu kapsamda hastaların hizmet alabilecekleri bazı tedaviler arasında kanal tedavisi, kanal içi beyazlatma ve kanal tedavisi tekrarı yer almaktadır. Ayrıca kanal tedavisi uygulanacak olan hastanın şartlarının uygun olup olmadığına karar verilmektedir.

 

Kanal Tedavisi Kimlere Yapılır?

Diş çürükleri nedeniyle pulpa yapısının zarar görmesi halinde kanal tedavisi ile sinir ve damarların temizlenmesine olanak verilmektedir. Tedavi esnasında lokal anestezi uygulanarak ağrısız ve sızısız bir şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir komplike görülmediği takdirde kanal tedavisi için tek seans yeterlidir. Ancak dişteki hasarlar göz önünde bulundurulduğunda seans sayısı artabilmektedir.

 

Endodonti İle Diş Kayıpları Azalıyor

Geçmişte uygulanan yöntemlere göre çürüyen dişlerin doğrudan çekilmesine karar verilmekteydi. Ancak günümüzde teknolojik gelişmelerle birlikte diş hekimliği alanında önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Bunlar arasında yer alan endodonti tedavisi ile dişler mecbur kalınmadıkça alınmamaktadır. Çürük olan bölgede yapılan temizleme işlemlerinin ardından herhangi bir kırığın veya çatlamanın bulunması halinde dolgu işlemi ile tedavi sonlandırılmaktadır. Böylelikle diş kayıplarının önüne geçilmesine olanak verilmektedir.

 

l Dişlerinizde çürüklerin oluşması durumunda,

l Çatlak dişlerinizin olması halinde,

l Körü veya takma diş kullanımlarınızda,

l Diş çürüklerinizin derin seviyelere ulaştığı durumlarda bu tedavilerden faydalanabilirsiniz.

Endodonti tedavisinin ardından dişlerinize rutin bakım yapmaya devam etmeniz gerekmektedir. Aksi halde dolguların düşmesi halinde kanal tedavisi işlemleri tekrarlanacaktır. Hasarlı diş dokularının temizlenmesi yöntemi olarak bilinen endodonti tedavisi hakkında detaylı bilgileri ve fiyat bilgilerini kliniğimizden alabilirsiniz.