Şeker Mah. 1419. Cad. No: 7-B
Rainbow Residence Eryaman

0 312 280 42 42 – 0 543 668 40 68

Ağız içerisindeki eksik dişler nedeniyle fiziksel ve duygusal açıdan çeşitli problemleri yaşayabilirsiniz. Özellikle gülüş estetiği açısından son derece önemli olan diş tedavilerinden birisi implant uygulamalarıdır. Böylelikle eksik olan dişlerin neden olduğu boşlukların doldurulması sağlanmaktadır. Bu verimli ve kalıcı yöntemler ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara sahip olabilirsiniz. İmplant nedir, implant uygulamaları nasıl yapılıyor, implant tedavisinin avantajları nelerdir? gibi soruların yanıtları sizleri bekliyor.

 

İmplant Tedavisi Nedir?

Çene yapısına yerleştirilen yapay diş kökleri sayesinde eksik dişlerin tamamlanması işlemi implant olarak bilinmektedir. Özellikle son yıllarda dayanıklılığı ve hijyenik kullanılması halinde ömür boyu kullanımı ile tercih edilen tedaviler arasında yer almaktadır. İmplant yaptıran kişiler tam fonksiyonlu kullanımı elde ederken, kalıcı ve sağlam bir dişe sahip olacaktır. Dişlerinizin eksik olması halinde en kalıcı yöntemlere ihtiyaç duyuyorsanız, tercihiniz implant tedavisinden yana olacaktır.

 

İmplant Tedavisinde Ağrı Oluyor Mu?

İmplant uygulamasından önce acı duymamanız için anestezi yöntemleri kullanılmaktadır. Ancak diş çekilmesinden daha kolay ve kısa sürede tamamlanan implant sonrasında yaşayacağınız ağrıların hafif olacağını belirtebiliriz. Doktor kontrolünde kullanabileceğiniz ağrı kesiciler ile bu ağrıları giderebilirsiniz. Daha şiddetli ağrı ve farklı şikayetlerinizin olması halinde vakit kaybetmeden doktorunuzla görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

 

İmplant Tedavisinden Sonra Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant öncesinde gerçekleştirilen diş bakımı, implant sonrasında da aynı şekilde ve düzenli olarak devam etmelidir. En az iki kez fırçalama işlemi yapılması gerekirken, diş ipinin de düzenli olarak kullanılmasına özen gösterilmelidir. İlk gün akşam saatlerinde hissedeceğiniz hafif ağrıların giderilmesi için doktorunuzun önereceği hafif ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Ancak beklemediğiniz bir ağrı veya sızı gibi şikayetleriniz olduğunda uygulamayı gerçekleştiren hekiminizle iletişime geçmeniz önerilmektedir. İşinde uzman olan kliniğimizi arayarak implant tedavisine dair detaylı bilgi alabilir, implant fiyatları ve randevuları ile ilgili görüşebilirsiniz.