Şeker Mah. 1419. Cad. No: 7-B
Rainbow Residence Eryaman

0 312 280 42 42 – 0 543 668 40 68

Diş düzensizliklerinin giderilecek yüz estetiğinin elde edilmesi amacıyla ortodonti hizmetleri verilmektedir. Gerekli teşhis ve tedavi yöntemlerinin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilecek çalışmaların ardından uygun bir planlama yapılmaktadır. Dişlerin dizilimindeki problemlerin yok edilmesi, diş aralıklarının uygun mesafede olması ve fonksiyonel açıdan daha verimli sonuçların alınması amacıyla bu yöntemlere başvurulmaktadır.

 

Ortodontist Kime Denir?

Ortodonti tedavilerinden başarılı sonuçları elde edebilmeniz için işini uzmanlıkla yapan ortodontistlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Ortodontistlik için 5 yıllık diş hekimliği lisans eğitiminin ardından 4 yıllık ortodonti anabilim dalında yapılacak doktora ya da uzmanlık eğitimi alınması gerekmektedir. Böylelikle ortodontist unvanı elde edilmektedir.

 

Ortodontik Tedavilerin Avantajları Nedir?

Diş teli tedavisi gören kişilerde farklı faydalar görülmektedir. Bunlar arasında;

 

l Dişlerde çürüme riskinin ve diş eti hastalığının azalması,

l Estetik açıdan daha faydalı sonuçların elde edilmesi,

l Dişlerdeki kapanış bozukluğundan kaynaklanan çiğneme sorunlarının normale dönmesi,

l Çene eklemlerinde oluşan rahatsızlıkların en az seviyelere inmesi,

l Konuşma bozukluklarının giderilmesi,

l Diş aralıklarında biriken besin artığının azalması neticesinde daha hijyenik ağız ve diş yapısı yer almaktadır.

Ortodonti Tedavisi Sonrasında Ağrı Yaşanır Mı?

Yaklaşık 30 dakika gibi bir süre içerisinde tamamlanan diş teli uygulamalarının ardından ağrı hissi söz konusu olmayacaktır. Ancak hastaların birkaç günlük sürede gerginlik duymaları mümkün olacaktır. Diş kemiğine bağlanan noktada bulunan liflere uygulanan basınç nedeniyle hissedilen bu gerilme neticesinde diş hareketleri başlayacaktır.

 

Diş Teli Fiyatları Nedir?

Ortodontik tedavilerle ilgili merak edilen diğer bir konu ise fiyatlarıdır. Diş teli fiyatlarının belirlenebilmesi için öncelikle muayenelerin yapılması gerekmektedir. Böylece hasta için hangi uygulamalara ve malzemelere ihtiyaç duyulacağı belirlenecektir. Hastanın isteklerine göre karar verilecek olan tedavi için fiyatların netleşmesi mümkün olacaktır. Dişlerinizin sağlıklı gelişimi ve uzun sürecek sağlıklı kullanım için başarılı ortodontik uygulamalarla zamanında müdahale edilmesi son derece önemlidir.