Şeker Mah. 1419. Cad. No: 7-B
Rainbow Residence Eryaman

0 312 280 42 42 – 0 543 668 40 68

Günlük yaşamınızda konuşma ve gülme gibi aktiviteler esnasında kendinizi rahat hissetmeniz özgüven sahibi olmanız açısından son derece önemlidir. Bu aşamada ise dişlerinizin sağlığına önem vermeniz gerekmektedir. Daha estetik yapıda dişlere sahip olmak isteyen kişilerin diş temizliğine dikkat etmeleri ve özen göstermeleri gerekecektir. Daha doğal görünümleri elde etmeniz için son yıllarda daha çok tercih edilen ve metal desteksiz grupta yer alan beyaz renkte zirkonyum kaplama uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Zirkonyum Tercih Edilmesinin Nedenleri Nelerdir?

Kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla dayanıklı olacak şekilde uygulanan zirkonyum kaplama sayesinde çok daha rahat edebileceğinizin altını çizmekteyiz. Işığı geçirme özelliği sayesinde daha şeffaf bir yapısı bulunan ve doğal görünümü elde etmenizi sağlayan bu yöntem estetik açıdan tavsiye edilmektedir. Diş hekimlerinizle yapacağınız görüşmeler neticesinde uygulamanın nasıl yapılacağına dair detayları öğrenebilirsiniz.

 

Zirkonyum İle Hangi Avantajlar Söz Konusu Olacaktır?

İçeriğinde metal bulundurmaması sayesinde kötü kokulara, tat kaybına ve alerjik sorunlara yol açmayan uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu tür avantajlarının yanı sıra, diş etinin koyu bir renge bürünmesinin önüne geçilmektedir. Ayrıca diş etleriyle uyumlu olan ve hastalıklara yol açmayan uygulamalar arasında yer almaktadır. Sağlam ve dayanıklı şekilde gerçekleştirilen kaplama yöntemi ile sigara gibi nedenlerden oluşan lekeler de en az seviyelere çekilmektedir.

 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılmaktadır?

Kliniğimizle yapacağınız görüşmeler neticesinde zirkonyum kaplama için randevu oluşturabilir ve bilgisayarlı ortamlara aktarılacak olan ölçüler için muayene olabilirsiniz. Böylelikle bilgisayar teknolojisi ile uygun şekiller verilmektedir. Kaplama esnasında öncelikle dişlerin kesilmesi sağlanmalıdır. Ölçü alma işleminin ardından zirkonyum dişlerin hazırlanma işlemine geçilecektir.

 

Zirkonyum Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden yapılacak olan zirkonyum uygulamaları ile dişlerinizde uzun yıllar sorun yaşamanız söz konusu olmayacaktır. Ancak kontroller için yaklaşık 6 aylık süreçlerde düzenli olarak hekiminizden randevu almanız önerilmektedir.